Brajlpunkt

Tu jesteś:

Strona główna » Dofinansowania dla niewidomych
a

Dofinansowania dla niewidomych

Serdecznie zapraszamy do skorzystania za naszym pośrednictwem z dofinansowań przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Istnieje wiele rodzajów wsparcia finansowego dla osób niewidomych. Należą do nich m.in. programy pilotażowe oferowane przez MOPR’y, czy PCPR’y na zakup specjalistycznych urządzeń, oprogramowania, czy pomoce naukowe dla uczniów i studentów z niepełnosprawnościami wzroku. Warto pamiętać, że w przypadku każdego rodzaju dofinansowania obowiązują różne wymagania formalne i merytoryczne.

U nas możecie Państwo liczyć na kompleksową obsługę i pomoc:

  • Wypisujemy z Państwem wnioski na dofinansowanie;
  • Kompletujemy z Państwem niezbędną dokumentację;
  • Doradzamy Państwu w wyborze sprzętu i oprogramowania;
  • Dostarczamy Państwu sprzęt z zainstalowanym oprogramowaniem gotowy do pracy;
  • Na życzenie instalujemy i konfigurujemy sprzęt u Państwa w domu;
  • Przeprowadzamy dla Państwa szkolenia z obsługi zakupionego sprzętu i oprogramowania;
  • Pomagamy Państwu w rozliczeniu się z otrzymanego dofinansowania.

Zalety korzystania z naszych usług

Decyzja o skorzystaniu z naszych usług przy ubieganiu się o dofinansowanie dla niewidomych może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim, nasza kadra dobrze zna przepisy prawne, procedury oraz odpowiednie instytucje, które zajmują się przyznawaniem środków wsparcia. Dzięki temu, wnioskodawca może liczyć na fachowe doradztwo i praktyczne wskazówki dotyczące najlepszych sposobów uzyskania dofinansowania.

Ponadto, współpraca z BRAJL PUNKT pozwala zaoszczędzić czas i energię, które można spożytkować na inne ważne sprawy. Osoba niewidoma często musi zmagać się z trudnościami w codziennym życiu, dlatego pomoc przy załatwianiu formalności związanych z dofinansowaniem może okazać się nieoceniona.

druk braile
zdjęcie oferta dofinansowania

Dofinansowania do zakupu sprzętu elektronicznego i specjalistycznego oraz oprogramowania

1. Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności ze względu na wzrok 04-O (pierwsza grupa inwalidzka, całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji ze względu na wzrok) mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości do 90% w ramach Programu” Aktywny Samorząd”

Dofinansowania do szkoleń z obsługi sprzętu elektronicznego i oprogramowania

1. Osoby, które otrzymały dofinansowanie do zakupu sprzętu i oprogramowania w ramach Programu Aktywny Samorząd mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości 100 % do szkoleń z zakupionego sprzętu i oprogramowania.

Dofinansowania do zakupu udźwiękowionych urządzeń codziennego użytku

W ramach programu „Likwidacja barier technicznych” można uzyskać dofinansowanie do zakupu między innymi udźwiękowionych urządzeń takich jak mówiące wagi, kalkulatory, odtwarzacze książek mówionych.