Brajlpunkt

Tu jesteś:

Drukowanie na folii

Zapraszamy do skorzystania z usługi tłoczenia pisma punktowego Braille’a na folii przezroczystej, także z warstwą samoprzylepną. Dzięki temu rozwiązaniu transparentne naklejki można stosować np. na zadrukowanych treścią tablicach, drzwiach, w windach, czy na eksponatach, dając możliwość osobom niewidomym zapoznania się z informacją w dostępnej dla nich formie. Wykonujemy wydruki brajlowskie na folii lustrzanej samoprzylepnej. Dzięki temu uzyskujemy efekt imitacji tabliczki chromowanej w przystępnej cenie.

Druk pisma Braille’a na folii to innowacyjna technologia, która umożliwia niewidomym i niedowidzącym dostęp do informacji i grafik. Dzięki specjalnym materiałom oraz maszynom drukarskim, proces ten jest precyzyjny i efektywny. Współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na coraz szersze zastosowanie druku pisma Braille’a na folii, ułatwiając życie osobom z dysfunkcjami wzroku.

Gdzie umieszcza się folię z pismem Braille’a?

Wytłaczanie pisma Braille’a na folii przyczyniło się do znacznego ułatwienia życia osobom niewidomym oraz ich integracji ze społeczeństwem. Dzięki temu rozwiązaniu osoby z dysfunkcjami wzroku mają dostęp do edukacji, informacji, kultury oraz samodzielnie funkcjonują w życiu codziennym i zawodowym.

W praktyce funkcjonowania w przestrzeni publicznej pismo Braille’a na folii wykorzystywane jest do informowania osób niewidomych o obiektach użyteczności publicznej oraz urządzeniach, takich jak windy czy automaty biletowe. W wielu miastach wprowadza się także oznaczenia przystanków komunikacji miejskiej i rozkładów jazdy w systemie Braille’a, ułatwiając tym samym poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku. Ponadto, etykietki brajlowskie na przyciskach przy wyjściu z pojazdów komunikacji miejskiej informują o ich funkcji, czy numeracja w alfabecie Braille’a siedzeń w pociągach pozwala na łatwiejsze odnalezienie właściwego miejsca.

Wykonanie takiego oznaczenia w piśmie dla niewidomych na folii jest bardziej trwałym rozwiązaniem, niż użycie papieru.

brajl na ścianie
drukowanie na folii
folia