Brajlpunkt

Tu jesteś:

Strona główna » Tłumaczenia brajlowskie
a

TŁUMACZENIA BRAJLOWSKIE

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z usługi przekładu materiałów pisanych brajlem na pismo standardowe oraz wydruków tekstu przełożonych z pisma standardowego na brajla.

Przekładu (tłumaczenia brajlowskiego) dokonuje certyfikowany Instruktor Pisma Punktowego Braille’a z wieloletnim doświadczeniem w tłumaczeniach brajlowskich wraz z przeszkolonym zespołem.

W miarę jak technologia kontynuuje swój dynamiczny rozwój, metody tłumaczenia pisma Braille’a na pismo standardowe będą się udoskonalać, oferując jeszcze większe możliwości osobom z dysfunkcjami wzroku. Dzięki temu ich uczestnictwo w życiu społecznym, zawodowym i edukacyjnym będzie jeszcze pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące. 

wydruk brajla

Metody tłumaczenia brajlowskiego

Ręczne tłumaczenie pisma standardowego na pismo Braille’a jest jedną z pierwszych metod przekształcania tekstu. Osoby, które mają umiejętność posługiwania się alfabetem Braille’a, mogą przepisywać tekst na papier lub urządzenie elektroniczne. Zastosowanie technologii umożliwia automatyczne przekształcanie pismo standardowe na pismo Braille’a i odwrotnie. Na rynku istnieje wiele aplikacji, które usprawniają proces tłumaczenia. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość i dokładność tłumaczenia, jednak niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz znajomość obsługi programów.

Jednakże każda forma tłumaczenia wymaga wsparcia osoby doświadczonej w zakresie biegłego posługiwania się pismem Braille’a dla osób niewidomych. Dlatego warto skorzystać z usług firmy BRAJL PUNKT w Poznaniu, gdzie fachowcy dokonają precyzyjnego tłumaczenia pisma Braille’a.

Z brajla na pismo standardowe

Wykonujemy przekłady tekstu w piśmie punktowym Braille’a na pismo standardowe w języku polskim oraz językach obcych.
Tłumaczenie przekazujemy w wersji papierowej lub w wybranej formie elektronicznej.

brajl

Z pisma standardowego na brajla

Wykonujemy przekłady tekstu z pisma standardowego w języku polskim oraz językach obcych na pismo punktowe Braille’a.
Teksty do tłumaczenia można do nas dostarczyć w formie elektronicznej lub papierowej. Przekład przekazujemy standardowo w formie wydruku na papierze brajlowskim 160 g/m2.

tablica z okularami