Brajlpunkt

Tu jesteś:

Strona główna » Szkolenia dla niewidomych
a

Specjalistyczne szkolenia DLA NIEWIDOMYCH

Szkolenia z obsługi komputerów, elektronicznych urządzeń i specjalistycznego oprogramowania oraz mobilnych aplikacji dla osób niewidomych i słabowidzących prowadzone przez specjalistów są kluczowe dla integracji osób niewidomych w społeczeństwie opartym na technologii. Dzięki tym szkoleniom, osoby niewidome i słabowidzące mogą zdobywać niezbędne umiejętności, uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym, a także dążyć do pełnej niezależności.

Zapraszamy do skorzystania z usług szkoleniowych oferowanych przez BRAJL PUNKT. Nasi instruktorzy są praktykami, posiadają EUROPEJSKIE CERTYFIKATY UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH, certyfikaty w zakresie tyfloinformatyki i kilkunastoletnie doświadczenie w szkoleniu osób niewidomych i słabowidzących, dzieci i dorosłych

Rola szkoleń dla niewidomych

Współczesny świat jest coraz bardziej zdominowany przez technologię, a komputery, urządzenia mobilne i różnego rodzaju aplikacje stały się nieodzowną częścią codziennego życia. Tym samym, konieczność posiadania umiejętności obsługi tych urządzeń dotyczy również osób niewidomych, dla których bariery technologiczne mogą być szczególnie trudne do pokonania. Dlatego istotne są specjalistyczne szkolenia z obsługi komputerów i oprogramowania dla niewidomych i słabowidzących, prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie.

Szkolenia te są dostosowane do specyficznych potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i oferują pełne wsparcie w zdobywaniu umiejętności związanych z posługiwaniem się nowoczesną technologią. Prowadzone są zarówno indywidualnie, jak i grupowo, aby każdy uczestnik mógł czuć się swobodnie i na miarę swoich potrzeb rozwijać swoje umiejętności. Na szkoleniach takich omawiane są różnorodne aspekty obsługi udźwiękowionego komputera, jak korzystanie z klawiatury, nawigowanie po systemie, czy korzystanie z przeglądarek internetowych itp.

Kursanci mogą również nauczyć się obsługi smartfonów, czy tabletów oraz innych urządzeń dla osób niewidomych i słabowidzących.

wydruk brajla
szkolenia dla niewidomych

Szkolenia z obsługi sprzętu elektronicznego i oprogramowania

Chcielibyśmy zaproponować osobom niewidomym i słabowidzącym szkolenia z obsługi sprzętu komputerowego, smartfonów, tabletów, sprzętu brajlowskiego oraz oprogramowania podstawowego (Windows, IOS, pakiet Office, Internet, poczta elektroniczna, portale społecznościowe) i specjalistycznego (czytniki ekranu, syntezatory mowy, oprogramowanie OCR, programy powiększające.

Kursy brajla

Zapraszamy osoby niewidome, słabowidzące a także WIDZĄCE do skorzystania z oferty nauki czytania i pisania pisma punktowego Braille’a. Kursy prowadzimy indywidualnie, natomiast istnieje możliwość przeprowadzenia kursu dla małej grupy (w przypadku osób widzących).