Brajlpunkt

Tu jesteś:

Strona główna » Drukowanie w brajlu
a

Drukowanie w brajlu

Pismo punktowe Braille’a to alternatywna metoda zapisu znaków umożliwiająca osobom niewidomym czytanie tekstu za pomocą zmysłu dotyku.

Kilka ciekawostek:

  • Brajl to pismo a nie język, jak często zdarza się słyszeć;
  • W brajlu występuje tak naprawdę jeden rozmiar czcionki;
  • Strona brajlowska to około 860 znaków ze spacjami;
  • W brajlu występują dodatkowe oznaczenia jak np.: znak dużej litery, znak cyfry.

Nasi pracownicy mają na swoim koncie dziesiątki tysięcy stron wydruków brajlowskich. Od pojedynczych kartek po wielotomowe publikacje.

Usługę  wydruków w brajlu świadczymy dla Klientów indywidualnych, firm w tym telekomunikacyjnych, instytucji publicznych w tym sądów, urzędów miast a także organizacji pozarządowych.

druk braile
druk braile

Przebieg druku w brajlu

Tworzenie wydruków z pismem Braille’a odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń zwanych drukarkami Braille’a. Istnieje kilka rodzajów takich drukarek, które różnią się technologią wykorzystywaną do tworzenia napisów oraz szybkością i jakością druku. Najpopularniejsze technologie to nadruk warstwowy UV, termoformowanie oraz druk elektromechaniczny. Inwestycja w specjalistyczną drukarkę może znacząco wpłynąć na niezależność i samodzielność osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki wydrukom brajlowskim możliwe jest samodzielne czytanie książek, broszur, dokumentów, czy nawet ulotek informacyjnych. Nasza firma oferuje szeroką gamę wydruków brajlowskich, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom z dysfunkcją wzroku.

Rola wydruków pismem Braille’a

Wydruki w piśmie Braille’a pełnią nieocenioną rolę w życiu osób niewidomych i niedowidzących, dając im możliwość samodzielnego przyswajania informacji, uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym oraz komunikowania się z otoczeniem. W dobie szybko rozwijających się technologii warto pamiętać o ich znaczeniu oraz propagować wykorzystanie tego niezwykłego systemu komunikacji.

Wydruki z pismem Braille’a pełnią kluczową rolę w edukacji dzieci niewidomych i niedowidzących. Dzięki nim dzieci zdobywają kompetencje czytelnicze i uczą się porozumiewać z otoczeniem. Wydruki z pismem Braille’a pozwalają osobom niewidomym i niedowidzącym na integrację ze społeczeństwem oraz udział w życiu kulturalnym. Dzięki nim mają one dostęp do wielu ważnych informacji, takich jak ulotki, przewodniki po muzeach, czy wiedza o świecie.

Drukowanie na papierze

Oferujemy Państwu wydruki w brajlu na papierze brajlowskim (standardowa gramatura papieru 160g/m2).

Wykonujemy konwersję tekstu standardowego otrzymanego od Klienta na pismo punktowe Braille’a. […]

Drukowanie na folii

Zapraszamy do skorzystania z usługi tłoczenia pisma punktowego Braille’a na folii przezroczystej, także z warstwą samoprzylepną. […]

Tabliczki z brajlem

Mamy w ofercie możliwość drukowania pisma punktowego Braille’a na takich materiałach jak PCV, pleksi, metal (płyty dibond). […]