Brajlpunkt

Tu jesteś:

Drukowanie na papierze

Oferujemy Państwu wydruki w brajlu na papierze brajlowskim (standardowa gramatura papieru 160g/m2).

Wykonujemy konwersję tekstu standardowego otrzymanego od Klienta na pismo punktowe Braille’a.

Standardowe formaty wydruków brajlowskich to A3, A4, A5 lub inne na życzenie.

Wykonujemy wszelkiego rodzaju publikacje w formie wydruków brajlowskich jak ulotki, broszury, książki.

Wydruki w brajlu mogą być także wykonane na nadruku w piśmie standardowym (w pierwszej kolejności wykonujemy wydruk standardowy a na nim wydruk brajlowski). W ten sposób możemy otrzymać publikację w tzw. „powiększonej czcionce” oraz piśmie punktowym Braille’a jednocześnie

Powstawanie wydruków w brajlu

Wydruk brajlowski na papierze jest niezwykle istotnym narzędziem dla osób niewidomych i niedowidzących, umożliwiającym im dostęp do informacji, edukacji i komunikacji. Ta niezwykła metoda zapisu informacji na papierze pozwala w dotyku odczytywać litery, cyfry oraz wiele innych symboli.

Wydruk brajlowski na papierze polega na wyeksponowaniu na jego powierzchni wypukłych kropek o różnych układach, które tworzą unikalny system zapisu informacji. Istnieje kilka metod, dzięki którym można uzyskać wzór brajlowski na papierze, między innymi przez użycie drukarek brajlowskich, maszyn drukarskich, czy matryc. Innowacyjne metody drukowania oraz rozwijające się oprogramowanie sprawiają, że druk brajlowski ma przed sobą perspektywę dynamicznego rozwoju i udoskonalania.

Drukowanie na papierze
drukowanie